Вивчити з нуля англійську мову за один місяць неможливо. Але досягти великого прогресу — цілком реально за належних зусиль. За цей час необхідно нарощувати словниковий запас, відточувати вимову, розбиратися в різних часах і продумано будувати речення. І ключовим фактором для досягнення успіхів в оволодінні англійською мовою є постійна щоденна практика. З часом ви побачите, як з кожним днем ваші навички стають дедалі міцнішими.
Ми підготували для вас стратегію, яка допоможе розпочати марафон вивчення англійської мови. Достатньо 30 днів, щоб процес навчання перетворився на звичку. Перевірте на своєму досвіді.
Будьте впевнені в собі та не відволікайтеся
Прийміть місячний виклик з упевненістю. Тут немає місця сумнівам. Ви маєте бути сфокусовані на тому, що зможете покращити свою англійську за цей період.
Для цього потрібно зосередитися на процесі та не відволікатися на сторонні заняття.
Наприклад, влаштуйте собі чотиритижневий “цифровий детокс”. Відмова від соціальних мереж, мінімізація використання смартфонів і обмеження перегляду телевізора можуть здатися складними, але це дуже важливо для досягнення успіху. Тому що ми не помічаємо, як цифровий світ займає багато часу. А додаткові 2-3 години на день краще зосередити на перегляді англомовних фільмів, читанні новин англійською мовою та вивченні таблиці неправильних дієслів.
Також ви можете знайти ігри та навчальні платформи з англійської мови, які допоможуть вам швидко оволодіти нею в ігровій формі.
Пам’ятайте, що це тимчасовий, але інтенсивний період посвяти. Віддаючи всі сили, ви не просто вивчаєте англійську мову, ви закладаєте основу для вільного володіння нею протягом усього життя.
Виділіть мінімум 3-4 години на день на навчання
Наступна порада плавно перетікає з попередньої. Позбувшись сторонніх справ і розваг, сплануйте мінімум 3-4 години на день на вивчення мови. У будні та вихідні дні.
Такий розподіл часу та енергії має вирішальне значення. Враховуючи, що обидва ці ресурси обмежені, їх розумне використання неможливо переоцінити.
Якщо ж це здається неможливим, то розділіть процес навчання на кілька етапів протягом дня. Приміром, читайте англомовний текст або слухайте подкасти дорогою на роботу. В обідню перерву увімкніть відео на YouTube англійською, а ввечері приділіть час вивченню граматики.
Забезпечте собі енергію для навчання
Ваш фізичний стан відіграє важливу роль у розумовій діяльності. Правильне харчування та повноцінний відпочинок — обов’язкові умови, вони є паливом для вашої освітньої діяльності. Надавайте перевагу більш ранньому навчанню: спокій і потенціал годин від світанку до сніданку безцінні для безперервного навчання. Відвідуйте тренажерний зал або басейн під час активного навчання.
Це відволікає від вивчення мови та дає мозку розслабитися. Якщо цього не зробити, то ви шукатимете розраду в комп’ютерних іграх та інших розвагах.
Прокидайтеся раніше
Спробуйте прокидатися трохи раніше. Це може значно підвищити ефективність навчання. І навпаки, уникайте навчання в пізні години, коли мозок перевантажений денною активністю. Як показує практика, заняття вранці підвищують засвоюваність інформації на 25-30%. Погодьтеся, це варте того, щоб протягом 30 днів прокидатися на 1-2 години раніше, ніж зазвичай.
Також потрібно структурувати розпорядок дня, щоб рано лягати і рано вставати. Ранкові заняття, як правило, є “золотою серединою” для засвоєння та запам’ятовування матеріалу. Збалансуйте це з харчуванням і повноцінним нічним відпочинком, щоб зарядитися енергією на майбутній день.
Займайтеся комплексною мовною практикою
Для підвищення рівня володіння англійською мовою дуже важливо займатися комплексною практикою, що охоплює аудіювання, говоріння, читання та письмо. Уважне слухання сприяє глибшому розумінню і, своєю чергою, формує навички усного мовлення. Зв’язок між цими навичками має циклічний і самопідтримувальний характер.
Аналогічним чином, читання є основою хорошого письма. Приділяйте час читанню щодня, і тоді його вплив проникатиме у ваш стиль письма. Надавайте перевагу збалансованому режиму занять, виділяючи час для кожної навички, — такий симбіотичний підхід призведе до всебічного розвитку ваших здібностей в англійській мові.
Включайте англійські ЗМІ в повсякденне життя
Засоби масової інформації англійською мовою — це багатющий ресурс. Не обмежуючись звичайними навчальними матеріалами, зверніть увагу на книги, журнали, телевізійні програми, присвячені вивченню англійської мови, подкасти та цифровий контент. Англійська мова всюди, і використання можливостей для спілкування з нею — це питання вибору та уважності.
Приміром, VOA, або “Голос Америки”, пропонує освітні матеріали, які можуть стати цінною частиною вашого навчального інструментарію, допомагаючи розширити ваші знання мови.
Використовуйте техніку дзеркала
Наслідуйте методи відомих ораторів, використовуючи техніку дзеркала. Встаньте перед дзеркалом і говоріть англійською. Ця вправа на самоспостереження допоможе підвищити впевненість у собі та відточити вимову й артикуляцію.
Повторення — ключ до успіху
Повторюйте уривки з книг і вправи на аудіювання, відпрацьовуйте вправи на говоріння перед дзеркалом. Таке невпинне повторення — це не просто заучування, це засвоєння структур, ритмів і звуків англійської мови, що дає змогу спілкуватися природно та впевнено.
Підсумок
Оволодіти англійською мовою за місяць — це складне завдання, що вимагає комплексного підходу. Якщо включити практику аудіювання, говоріння, читання і письма у свій розпорядок дня і зробити англійські ЗМІ невід’ємною частиною свого життя, то можна значно підвищити рівень володіння мовою.